BENIDORM

Costa Blanca obejmuje wybrzeże Morza Śródziemnego na terenie prowincji Alicante.


Pośród malowniczych krajobrazów znajduje się nowoczesne i rozwinięte zaplecze turystyczne. Costa Blanca to pyszna kuchnia regionalna i międzynarodowa, rozmaite atrakcje dla miłośników sportu oraz liczne imprezy kulturalne i rozrywkowe. To jeden z najbardziej kosmopolitycznych regionów Europy, a jego nieoficjalna stolica, Benidorm, jest symbolem hiszpańskiego sektora turystycznego.

Med Playa posiada pięć hotele w Benidormie: Hotel Riudor, Hotel Rio Park , Hotel Regente, Hotel Agir i Hotel Flamingo Oasis.


Czyste złote plaże Benidormu, ciepły klimat, pejzaże horyzontu i szerokie aleje – wszystko to sprawia, że jest to fantastyczne miejsce na aktywny i relaksujący wypoczynek zarówno dla tych, którzy lubią nocne życie, jak i dla tych, którzy chcą spędzać dzień na plaży. Rozrywkę dla całej rodziny oferują wspaniałe parki tematyczne, takie jak Terra Mitica i Aqualandia, natomiast miłośnicy sportu mogą grać w golfa i tenisa, latać na lotniach i paralotniach, pływać żaglówkami, jeździć na nartach wodnych, nurkować, wędkować, jeździć na gokartach lub konno i ćwiczyć na plaży.

Na początku XX wieku Benidorm był osadą rybacką liczącą niespełna 2000 mieszkańców. Obecnie w mieście mieszka ponad 50 000 osób i przybywa tu ponad 5 000 000 turystów rocznie z różnych krajów Europy i z innych rejonów Hiszpanii. Sezon trwa w Benidormie cały rok, a szczególnie upodobali sobie to miejsce Brytyjczycy, których rocznie przyjeżdża tu więcej niż do całych Włoch.

Gwiazdy światowej sceny muzycznej występują w Benidormie przez cały rok, a na początku lata odbywa się tutaj festiwal muzyczny znany z tego, że jest prawdziwą trampoliną do sławy dla młodych talentów pragnących zaistnieć na rynku muzycznym.

Niezależnie od tego, które miejsce na Costa Blanca wybierzesz, znajdziesz tu przeróżne atrakcje. Można na przykład kupić bilet na statek i popłynąć na wyspę Benidorm, aby ponurkować pośród przedstawicieli rozmaitych gatunków zamieszkujących morskie głębiny. Można też udać się w trasę wzdłuż wybrzeża, aby pozwiedzać okoliczne miejscowości, takie jak Altea. Albo pojechać do nieco oddalonych od wybrzeża miejsc i powędrować po przeglądających się w morzu górach lub odwiedzić malownicze miasteczka, takie jak Algar, park krajobrazowy z naturalnymi basenami o przejrzystej wodzie spływającej przepięknymi kaskadami.

PCR Clinics in Benidorm

We are pleased to advise that the following local clinics can offer PCR testing in resort. Please be aware that prices are subject to change

Benidorm:
IMED Hospital
Calle Dr. Santiago Ramón y Cajal, 7, 03503 Benidorm
+ 34 966 878 787
PCR (nasal test) 90€ With a promocode from the Hotel - results in 12 hours
Fast PCR (nasal test 150€ - results in 1 hour
Antibody Test (nasal test) 40 € - results in 15 mins

Antigen test 35€ - with our promocode GMEDPANG22

Hotele w okolicy

Hotel Rio Park
dzisiaj wieczorem 92.65€

Hotel Rio ParkBenidorm

Rio Park to tętniące życiem miejsce, które od wielu lat należy do ulubionych hoteli naszych gości. Nowoczesny wystrój i wyjątkowa atmosfera oraz doskonała relacja jakości do ceny i wspaniały wypoczynek całej rodziny – oto definicja wymarzonych wakacji w Benidormie.

Hotel Riudor
Hotel Riudor
dzisiaj wieczorem 78.20€

Hotel RiudorBenidorm

Hotel Riudor wyróżnia się doskonałą lokalizacją – przy Avenida Mediterráneo, głównej arterii Benidormu. A zatem dzieli go zaledwie krótki spacer zarówno od plaży, jak i od wszystkich atrakcji centrum miasta. Niektóre pokoje zostały tej zimy wyremontowane, dzięki czemu są jeszcze wygodniejsze. Riudor to hotel tylko dla dorosłych w samym sercu kurortu.

Hotel Regente
dzisiaj wieczorem 92.65€

Hotel RegenteBenidorm

Hotel Regente to spokojne i przytulne miejsce na wakacje w Benidormie. Jest usytuowany bardzo blisko centrum miasta i plaży, a ponadto zapewnia doskonałą relację jakości do ceny oraz wygodę i nowoczesność. Od wielu lat wyróżnia się niezwykle miłą obsługą.

Zimą na przełomie 2019 i 2020 roku hotel Regente przeszedł gruntowny remont oraz całkowitą zmianę aranżacji i wystroju, dzięki czemu obecnie oferuje jeszcze większy komfort i bardziej nowoczesny klimat.

Hotel Flamingo Oasis
Hotel Flamingo Oasis
dzisiaj wieczorem 76.50€

Hotel Flamingo OasisBenidorm

Flamingo Oasis oferuje wakacje All Inclusive w Benidormie, a zatem masz okazję skorzystać zarówno z pełnej oferty hotelu, jak i ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje miasto. Flamingo Oasis to bardzo popularny w Benidormie hotel z uwagi na duże pokoje, rozległą strefę basenową i mnóstwo rozrywek dla całej rodziny.

Hotel Agir Fasada
The Agir Springs Hotel
dzisiaj wieczorem 92.65€

The Agir Springs HotelBenidorm

Hotel Agir Springs. Jest to nowoczesny, przytulny czterogwiazdkowy hotel usytuowany przy alei Avenida Mediterraneo, w odległości zaledwie 2 minut spacerem od plaży Levante, w pobliżu Starego Miasta w Benidormie.