CALELLA - BARCELONA COAST

Calella, miejscowość, w której Med Playa posiada czterogwiazdkowy Hotel Santa Mónica, to turystyczna stolica wybrzeża Costa del Maresme.

 


Maresme to 39 kilometrów piaszczystych plaż, które w połączeniu z bogatą ofertą turystyczną tego rejonu i doskonale zarządzanymi zasobami przyrodniczymi czynią zeń doskonałe miejsce na wakacyjne wojaże.

Warunki naturalne Maresme umożliwiają uprawianie wszelkiego rodzaju sportów wodnych na samym wybrzeżu, a na obszarach położonych nieco głębiej w stronę lądu stanowią doskonałą scenerię górskich wędrówek. Odwiedzający mogą tu żeglować, nurkować, jeździć na nartach wodnych albo na rowerach górskich. Callela posiada 3 kilometry piaszczystych plaż i oferuje różnorodne atrakcje za dnia i liczne rozrywki nocą.

Parki krajobrazowe Serralada Litoral, Montnegre i El Corredor to obszary górskie bardzo interesujące ze względu na występującą tu faunę i florę. Żyje tu bowiem ponad 20 gatunków ssaków, 10 gatunków gadów i ponad 200 gatunków ptaków. Wiele z nich napotkamy zwiedzając ruiny iberyjskich osad, prehistorycznych dolmenów i wiele innych zabytków.

Tradycje folklorystyczne, teatralne i muzyczne Maresme tworzą bogate życie kulturalne. Jeśli zaś chodzi o gastronomię, region ten jest bardzo dobrze zaopatrzony w lokalne plony ziemi i owoce morza. Do najwyśmienitszych spośród tutejszych produktów należą truskawki z górnego Maresme i wino z Alella.

Warto wspomnieć, że wokół neoklasycznego kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii zachowała się część miasta, której początki sięgają XIV wieku. Natomiast park Dalmau i leśne trasy Montnegre są wprost stworzone dla miłośników spacerów i wędrówek.

Jeśli do tego dodamy, że zaledwie o krok na północ mamy Costa Brava, a o krok na południe Barcelonę, okazuje się, iż możliwości jest bez liku.

Hotele w okolicy

Hotel Santa Monica
dzisiaj wieczorem 88.20€

Hotel Santa MonicaCalella

Hotel Santa Monica 4* w Calella dzieli od plaży mniej niż 100 metrów, a do centrum miasteczka jest mniej niż 1 kilometr. To nie wszystko, bo z Callela jest zaledwie 55 kilometrów do Barcelony, dzięki czemu podczas pobytu w Hotelu Santa Monica możesz spędzić urlop nieco inaczej, łącząc plażowy relaks ze zwiedzaniem fascynującej stolicy Katalonii.