THE COSTA BRAVA

Wybrzeże Costa Brava znane jest pod tą nazwą od ponad stu lat, a to za sprawą swojego dzikiego krajobrazu (hiszp. bravo – dziki). Z regionu samotnych i skromnych wiosek rybackich zmieniło się w piękny, nowoczesny i dochodowy cel wakacyjnych wyjazdów. Stare i nowe, tradycja i nowoczesność spotykają się w tym miejscu o bogatej ofercie atrakcji sportowo-rekreacyjnych i kulturalno-rozrywkowych oraz popularnych plażach i pięknych zatoczkach, w którym wciąż jednak obecne są rybołówstwo i rolnictwo.

Med Playa dysponuje pięć hotelami w dwóch spośród ulubionych miejsc turystów odwiedzających Costa Brava: Hotel Monterrey w Platja d'Aro oraz aparthotele Esmeraldas, Sant Eloi ,Pola Giverola i Pola Giverola Camp w Tossa de Mar. Każdy z nich jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania tajników tego nadmorskiego regionu o bogatej historii, a także idealnym miejscem do korzystania z dobrodziejstw słońca, morza, plaży, gastronomii i niezliczonych atrakcji.

 


Miejscowość Platja d’Aro, ze względu na korzystne położenie geograficzne nad samym morzem i w pobliżu głównych osi komunikacyjnych, jak również dużą liczbę działających tu sklepów i nocnych lokali oraz bogatą ofertę rozrywek i usług turystycznych, stanowi główną atrakcję regionu. Hotel Monterrey dzieli zaledwie kilka kroków od centrum miasta, a jednocześnie położony jest w odległości jedynie 70 od plaży.

Miasteczko Tossa de Mar wie, jak zachować równowagę między historią a teraźniejszością i jest dzisiaj nowoczesnym ośrodkiem turystycznym z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, która zapewnia odwiedzającym doskonałą obsługę w zakresie zakwaterowania i rozrywki. Tossa de Mar to nie tylko bogactwo przyrodnicze, lecz także zabytkowa starówka.

Plaże Costa Brava odznaczają się wspaniałą jakością wody. Inną charakterystyczną cechą tego wybrzeża są malownicze zatoczki i ukryte plaże, których klimat tworzy bujna roślinność porastająca urwiste zbocza wyrzeźbione przez morze. Niektóre z tych miejsc są dostępne jedynie od strony morza, a do innych można dotrzeć nadmorskimi drogami przecinającymi wybrzeże w kilku gminach Costa Brava.

Hotele w okolicy

Hotel Monterrey

Hotel MonterreyPlatja d'Aro

Hotel Monterrey to nowoczesna i wygodna wakacyjna enklawa we wspaniałej miejscowości Platja D´Aro. Obiekt znajduje się w odległości zaledwie 75 metrów od plaży, dzięki czemu nasi goście mogą wypoczywać w spokojnej atmosferze hotelu i jego otoczenia.

Hotel Esmeraldas

Hotel EsmeraldasTossa de Mar

Aparthotel Esmeraldas znajduje się w malowniczym miasteczku Tossa de Mar. Zaletą obiektu jest to, że oferuje swoim gościom apartamenty, dzięki czemu poza wszystkimi typowo hotelowymi wygodami mogą oni podczas wakacji cieszyć się swobodą i niezależnością, jakie daje możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków w wyposażonej w podstawowe sprzęty kuchni. Hotel jest usytuowany bardzo blisko plaży i centrum miasteczka. Goście zawsze są tutaj bardzo serdecznie przyjmowani.

Hotel Sant Eloi

Hotel Sant EloiTossa de Mar

Sant Eloi zawsze tętni życiem i goście nigdy się tutaj nie nudzą. W tym położonym na peryferiach miasteczka Tossa de Mar rozległym obiekcie mają bowiem do dyspozycji dwa baseny, minipole golfowe i multisports area. Jest to więc bez wątpienia miejsce, w którym spędzicie niezapomniane rodzinne wakacje.

Szczególnie polecamy opcję All Inclusive, aby optymalnie wykorzystać wakacyjny budżet.

Najlepsze pakiety dla tego kurortu