COSTA DEL SOL

Costa del Sol jest przez wiele osób uważana za jeden z najlepszych ośrodków turystycznych w Europie. Andaluzyjskie wybrzeże to ponad 150 kilometrów plaż i zatok skąpanych w ciepłym Morzu Śródziemnym.

Med Playa posiada cztery hoteli na Costa del Sol. W Benalmádena Costa znajdują się trzygwiazdkowe Hotel Bali, trzygwiazdkowe Hotel Alba Beach (prev. Balmoral) oraz czterogwiazdkowy Hotel Riviera, a w Torremolinos naszym najbardziej znanym obiektem jest czterogwiazdkowy Hotel Pez Espada.


Torremolinos oferuje rozmaite atrakcje kulturalne i liczne możliwości uprawiania sportu dzięki bogatej infrastrukturze. Miejscowość ta jest nieprzerwanie jednym z najważniejszym punktów na mapie dla turystów z całego świata.

Hotel Pez Espada został otwarty w 1959 roku jako jeden z pierwszych luksusowych hoteli na Costa del Sol. Wiele gwiazd światowej sławy, takich jak Frank Sinatra, zakochało się w Hiszpanii właśnie w trakcie pobytu w Hotelu Pez Espada.

W Benalmádenie nie będziesz się nudzić ani przez chwilę, znajdziesz tu bowiem tyle atrakcji, że bez problemu wypełnisz nimi całe dnie, korzystając z bogactwa kulturalnego, rekreacyjnego i przyrodniczego tej nadmorskiej miejscowości.

Costa del Sol oferuje długą listę klubów dla miłośników golfa. Jest tutaj ponad pięćdziesiąt pól golfowych zaprojektowanych przez takich mistrzów jak Severiano Ballesteros. Są nieskazitelnie utrzymane i należą do najlepszych w Europie, o czym świat miał okazję się przekonać podczas turniejów Ryder Cup i World Cup.

Costa del Sol i Andaluzja to obrazy, które widzimy oczyma wyobraźni, gdy myślimy o Hiszpanii: domy bielone wapnem, mauretańska architektura, flamenco, byki, konie andaluzyjskie, gorące lata i łagodne zimy. Ten piękny region usiany jest wspaniałymi zabytkami kilku cywilizacji, które tworzyły jego bogatą kulturę. Każde z hiszpańskich wybrzeży ma średnio jednego genialnego artystę światowej sławy i Costa del Sol nie jest wyjątkiem. Tutaj bowiem, a konkretnie w Maladze, w 1895 roku urodził się Pablo Picasso. W tutejszym muzeum jego imienia możemy obejrzeć bogaty zbiór jego dzieł.

Poza bogatą ofertą kulturalną Costa del Sol zapewni nam także rozmaite rozrywki. Parki tematyczne i parki wodne, akwaria, ogrody zoologiczne i park krokodyli czy międzynarodowe zawody jeździeckie – to tylko niektóre z licznych atrakcji dla całej rodziny. A osoby lubiące uprawiać sport mają tu do dyspozycji 11 portów żeglarskich i nowoczesne obiekty do koszykówki, tenisa, jazdy konnej, pływania i lekkoatletyki.

Hotele w okolicy

Hotel Balmoral
Hotel Alba Beach
dzisiaj wieczorem 84.60€

Hotel Alba BeachBenalmadena Costa

Hotel Alba Beach (prev. Balmoral) znajduje się dokładnie 50 metrów od plaży, a z większości jego pokoi można rozkoszować się przepięknym widokiem na Morze Śródziemne. Wspaniały basen i ogród sprawiają, że jest to miejsce sprzyjające wypoczynkowi i relaksowi. W niewielkiej odległości od hotelu znajdują się również atrakcje miasta. Balmoral, znany z serdecznej i miłej obsługi, to wspaniały wybór na wakacje dla rodzin, par i grup przyjaciół.

Hotel Bali
dzisiaj wieczorem 78.20€

Hotel BaliBenalmadena Costa

W Hotelu Bali jest wszystko, co trzeba, aby zapewnić ekscytujące wakacje w Benalmádenie zarówno parom, jak i rodzinom. Obiekt jest położony w odległości zaledwie 250 metrów od plaży i od centrum miasta. Dwa baseny i zespół animatorów to gwarancja wspaniałego wypoczynku.

Hotel Riviera
Hotel Riviera
dzisiaj wieczorem 112.50€

Hotel RivieraBenalmadena Costa

MedPlaya Hotel Riviera, in Benalmádena, is a recommended adult establishment that offers a relaxed and comfortable atmosphere with a privileged beachfront location. This popular hotel features spacious, elegant, and modern spaces, with rooms decorated in a cutting-edge style, a buffet restaurant specializing in international and Mediterranean cuisine, and landscaped terraces that lead directly to the sea.

Don't miss out on everything that MedPlaya Hotel Riviera and its surroundings can offer you. You'll be captivated!

 

Hotel Pez Espada
dzisiaj wieczorem 81.90€

Hotel Pez EspadaTorremolinos

Hotel Pez Espada wyróżnia się doskonałą lokalizacją w pierwszej linii zabudowy nad samym morzem w Torremolinos. To jeden z najbardziej znanych hoteli w tym mieście, a swą sławę zawdzięcza przytulnej atmosferze i miłej obsłudze. La Carihuela, gdzie znajdują się jedne z najlepszych w okolicy restauracji serwujących ryby, jest zaledwie kilka kroków stąd. W ofercie obiektu znajdziesz duży wybór przeróżnych pokoi.

Najlepsze pakiety dla tego kurortu