COSTA DEL SOL

Costa del Sol jest przez wiele osób uważana za jeden z najlepszych ośrodków turystycznych w Europie. Andaluzyjskie wybrzeże to ponad 150 kilometrów plaż i zatok skąpanych w ciepłym Morzu Śródziemnym.


Med Playa posiada cztery hoteli na Costa del Sol. W Benalmádena Costa znajdują się trzygwiazdkowe Hotel Bali, dwugwiazdkowy Hotel Balmorall oraz czterogwiazdkowy Hotel Riviera, a w Torremolinos naszym najbardziej znanym obiektem jest czterogwiazdkowy Hotel Pez Espada.


Torremolinos oferuje rozmaite atrakcje kulturalne i liczne możliwości uprawiania sportu dzięki bogatej infrastrukturze. Miejscowość ta jest nieprzerwanie jednym z najważniejszym punktów na mapie dla turystów z całego świata.

Hotel Pez Espada został otwarty w 1959 roku jako jeden z pierwszych luksusowych hoteli na Costa del Sol. Wiele gwiazd światowej sławy, takich jak Frank Sinatra, zakochało się w Hiszpanii właśnie w trakcie pobytu w Hotelu Pez Espada.

W Benalmádenie nie będziesz się nudzić ani przez chwilę, znajdziesz tu bowiem tyle atrakcji, że bez problemu wypełnisz nimi całe dnie, korzystając z bogactwa kulturalnego, rekreacyjnego i przyrodniczego tej nadmorskiej miejscowości.

Costa del Sol oferuje długą listę klubów dla miłośników golfa. Jest tutaj ponad pięćdziesiąt pól golfowych zaprojektowanych przez takich mistrzów jak Severiano Ballesteros. Są nieskazitelnie utrzymane i należą do najlepszych w Europie, o czym świat miał okazję się przekonać podczas turniejów Ryder Cup i World Cup.

Costa del Sol i Andaluzja to obrazy, które widzimy oczyma wyobraźni, gdy myślimy o Hiszpanii: domy bielone wapnem, mauretańska architektura, flamenco, byki, konie andaluzyjskie, gorące lata i łagodne zimy. Ten piękny region usiany jest wspaniałymi zabytkami kilku cywilizacji, które tworzyły jego bogatą kulturę. Każde z hiszpańskich wybrzeży ma średnio jednego genialnego artystę światowej sławy i Costa del Sol nie jest wyjątkiem. Tutaj bowiem, a konkretnie w Maladze, w 1895 roku urodził się Pablo Picasso. W tutejszym muzeum jego imienia możemy obejrzeć bogaty zbiór jego dzieł.

Poza bogatą ofertą kulturalną Costa del Sol zapewni nam także rozmaite rozrywki. Parki tematyczne i parki wodne, akwaria, ogrody zoologiczne i park krokodyli czy międzynarodowe zawody jeździeckie – to tylko niektóre z licznych atrakcji dla całej rodziny. A osoby lubiące uprawiać sport mają tu do dyspozycji 11 portów żeglarskich i nowoczesne obiekty do koszykówki, tenisa, jazdy konnej, pływania i lekkoatletyki.

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE COVID-19 DLA TURYSTÓW ZAGRANICZNYCH W 2021 ROKU WPROWADZONE PRZEZ WŁADZE ANDALUZJI

Władze Andaluzji (Junta de Andalucía) wprowadziły bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne dla turystów zagranicznych zakwaterowanych w 2021 roku w oficjalnych obiektach turystycznych takich jak hotele.

Najistotniejsze warunki wskazaliśmy poniżej, a bardziej szczegółowe informacje są dostępne w dokumentach PDF.

Spółka MedPlaya i hotele należące do sieci MedPlaya nie są od podmiotami odpowiedzialnymi za to ubezpieczenie, dlatego należy się kontaktować w tej sprawie bezpośrednio z władzami Andaluzji, korzystając ze wskazanych przez nie danych kontaktowych.

o Ubezpieczenie jest przeznaczone wyłącznie dla turystów zagranicznych spoza Hiszpanii, czyli osób, które nie posiadają miejsca zamieszkania na terenie Hiszpanii (nierezydenci).

o Ubezpieczenie jest przewidziane w przypadku zachorowania na COVID-19 podczas pobytu w celach turystycznych w oficjalnym obiekcie turystycznym na terenie Andaluzji.

o Ubezpieczenie dotyczy okresu od 01.01.21 do 31.12.21 i ma określoną sumę ubezpieczenia i franszyzę.

o W sprawie ubezpieczenia należy się kontaktować bezpośrednio pod numerem telefonu wskazanym w załączonych dokumentach.

Hotele w okolicy

Hotel Balmoral
Hotel Balmoral
dzisiaj wieczorem 51.14€

Hotel BalmoralBenalmadena Costa

Hotel Balmoral znajduje się dokładnie 50 metrów od plaży, a z większości jego pokoi można rozkoszować się przepięknym widokiem na Morze Śródziemne. Wspaniały basen i ogród sprawiają, że jest to miejsce sprzyjające wypoczynkowi i relaksowi. W niewielkiej odległości od hotelu znajdują się również atrakcje miasta. Balmoral, znany z serdecznej i miłej obsługi, to wspaniały wybór na wakacje dla rodzin, par i grup przyjaciół.

Hotel Bali
dzisiaj wieczorem 65.99€

Hotel BaliBenalmadena Costa

W Hotelu Bali jest wszystko, co trzeba, aby zapewnić ekscytujące wakacje w Benalmádenie zarówno parom, jak i rodzinom. Obiekt jest położony w odległości zaledwie 250 metrów od plaży i od centrum miasta. Dwa baseny i zespół animatorów to gwarancja wspaniałego wypoczynku.

Hotel Riviera
Hotel Riviera
dzisiaj wieczorem 115.38€

Hotel RivieraBenalmadena Costa

Jest to nowoczesny i elegancki hotel położony nad samym morzem, wyróżniający się przytulną i relaksującą atmosferą urlopu bez dzieci. Pokoje są urządzone w nowoczesnym stylu, a z tarasów roztacza się przepiękny widok ma morze. Do dyspozycji gości jest spa i siłownia.

Hotel Riviera jest dla osób dorosłych +16.

 

MedPlaya - Hotel Pez Espada
Hotel Pez Espada
dzisiaj wieczorem 93.50€

Hotel Pez EspadaTorremolinos

Hotel Pez Espada wyróżnia się doskonałą lokalizacją w pierwszej linii zabudowy nad samym morzem w Torremolinos. To jeden z najbardziej znanych hoteli w tym mieście, a swą sławę zawdzięcza przytulnej atmosferze i miłej obsłudze. La Carihuela, gdzie znajdują się jedne z najlepszych w okolicy restauracji serwujących ryby, jest zaledwie kilka kroków stąd. W ofercie obiektu znajdziesz duży wybór przeróżnych pokoi.