COSTA DEL SOL

Costa del Sol jest przez wiele osób uważana za jeden z najlepszych ośrodków turystycznych w Europie. Andaluzyjskie wybrzeże to ponad 150 kilometrów plaż i zatok skąpanych w ciepłym Morzu Śródziemnym.


Med Playa posiada cztery hoteli na Costa del Sol. W Benalmádena Costa znajdują się trzygwiazdkowe Hotel Bali, dwugwiazdkowy Hotel Balmorall oraz czterogwiazdkowy Hotel Riviera, a w Torremolinos naszym najbardziej znanym obiektem jest czterogwiazdkowy Hotel Pez Espada.


Torremolinos oferuje rozmaite atrakcje kulturalne i liczne możliwości uprawiania sportu dzięki bogatej infrastrukturze. Miejscowość ta jest nieprzerwanie jednym z najważniejszym punktów na mapie dla turystów z całego świata.

Hotel Pez Espada został otwarty w 1959 roku jako jeden z pierwszych luksusowych hoteli na Costa del Sol. Wiele gwiazd światowej sławy, takich jak Frank Sinatra, zakochało się w Hiszpanii właśnie w trakcie pobytu w Hotelu Pez Espada.

W Benalmádenie nie będziesz się nudzić ani przez chwilę, znajdziesz tu bowiem tyle atrakcji, że bez problemu wypełnisz nimi całe dnie, korzystając z bogactwa kulturalnego, rekreacyjnego i przyrodniczego tej nadmorskiej miejscowości.

Costa del Sol oferuje długą listę klubów dla miłośników golfa. Jest tutaj ponad pięćdziesiąt pól golfowych zaprojektowanych przez takich mistrzów jak Severiano Ballesteros. Są nieskazitelnie utrzymane i należą do najlepszych w Europie, o czym świat miał okazję się przekonać podczas turniejów Ryder Cup i World Cup.

Costa del Sol i Andaluzja to obrazy, które widzimy oczyma wyobraźni, gdy myślimy o Hiszpanii: domy bielone wapnem, mauretańska architektura, flamenco, byki, konie andaluzyjskie, gorące lata i łagodne zimy. Ten piękny region usiany jest wspaniałymi zabytkami kilku cywilizacji, które tworzyły jego bogatą kulturę. Każde z hiszpańskich wybrzeży ma średnio jednego genialnego artystę światowej sławy i Costa del Sol nie jest wyjątkiem. Tutaj bowiem, a konkretnie w Maladze, w 1895 roku urodził się Pablo Picasso. W tutejszym muzeum jego imienia możemy obejrzeć bogaty zbiór jego dzieł.

Poza bogatą ofertą kulturalną Costa del Sol zapewni nam także rozmaite rozrywki. Parki tematyczne i parki wodne, akwaria, ogrody zoologiczne i park krokodyli czy międzynarodowe zawody jeździeckie – to tylko niektóre z licznych atrakcji dla całej rodziny. A osoby lubiące uprawiać sport mają tu do dyspozycji 11 portów żeglarskich i nowoczesne obiekty do koszykówki, tenisa, jazdy konnej, pływania i lekkoatletyki.

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE COVID-19 DLA TURYSTÓW ZAGRANICZNYCH W 2021 ROKU WPROWADZONE PRZEZ WŁADZE ANDALUZJI

Władze Andaluzji (Junta de Andalucía) wprowadziły bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne dla turystów zagranicznych zakwaterowanych w 2021 roku w oficjalnych obiektach turystycznych takich jak hotele.

Najistotniejsze warunki wskazaliśmy poniżej, a bardziej szczegółowe informacje są dostępne w dokumentach PDF.

Spółka MedPlaya i hotele należące do sieci MedPlaya nie są od podmiotami odpowiedzialnymi za to ubezpieczenie, dlatego należy się kontaktować w tej sprawie bezpośrednio z władzami Andaluzji, korzystając ze wskazanych przez nie danych kontaktowych.

o Ubezpieczenie jest przeznaczone wyłącznie dla turystów zagranicznych spoza Hiszpanii, czyli osób, które nie posiadają miejsca zamieszkania na terenie Hiszpanii (nierezydenci).

o Ubezpieczenie jest przewidziane w przypadku zachorowania na COVID-19 podczas pobytu w celach turystycznych w oficjalnym obiekcie turystycznym na terenie Andaluzji.

o Ubezpieczenie dotyczy okresu od 01.01.21 do 31.12.21 i ma określoną sumę ubezpieczenia i franszyzę.

o W sprawie ubezpieczenia należy się kontaktować bezpośrednio pod numerem telefonu wskazanym w załączonych dokumentach.

PCR Clinics in Costa del Sol

We are pleased to advise that the following local clinics can offer PCR testing in resort. Please be aware that prices are subject to change

Vithas Xanit Hospital
Av. de los Argonautas, s/n,
29630 Benalmádena,
+ 34 952 36 71 90

PCR (nasal test) 90 € - results in 24 hours
Rapid Antigen test 35€
Antibody Test 30 € - results in 15 mins

Malaga Airport:
https://travelcovidtestcenter.com/
PCR (nasal test) 58,68€ € - results in 12 hours
Rapid Antigen test 24,45€ - results in 15 – 20 mins
Antibody Test 29,34 € - results in 15-20 mins

Hotele w okolicy

Hotel Balmoral
Hotel Balmoral
dzisiaj wieczorem 54.40€

Hotel BalmoralBenalmadena Costa

Hotel Balmoral znajduje się dokładnie 50 metrów od plaży, a z większości jego pokoi można rozkoszować się przepięknym widokiem na Morze Śródziemne. Wspaniały basen i ogród sprawiają, że jest to miejsce sprzyjające wypoczynkowi i relaksowi. W niewielkiej odległości od hotelu znajdują się również atrakcje miasta. Balmoral, znany z serdecznej i miłej obsługi, to wspaniały wybór na wakacje dla rodzin, par i grup przyjaciół.

Hotel Bali
dzisiaj wieczorem 48.60€

Hotel BaliBenalmadena Costa

W Hotelu Bali jest wszystko, co trzeba, aby zapewnić ekscytujące wakacje w Benalmádenie zarówno parom, jak i rodzinom. Obiekt jest położony w odległości zaledwie 250 metrów od plaży i od centrum miasta. Dwa baseny i zespół animatorów to gwarancja wspaniałego wypoczynku.

Hotel Riviera
Hotel Riviera
dzisiaj wieczorem 63.75€

Hotel RivieraBenalmadena Costa

Jest to nowoczesny i elegancki hotel położony nad samym morzem, wyróżniający się przytulną i relaksującą atmosferą urlopu bez dzieci. Pokoje są urządzone w nowoczesnym stylu, a z tarasów roztacza się przepiękny widok ma morze. 

Hotel Riviera jest dla osób dorosłych +16.

 

MedPlaya - Hotel Pez Espada
Hotel Pez Espada
dzisiaj wieczorem 68.00€

Hotel Pez EspadaTorremolinos

Hotel Pez Espada wyróżnia się doskonałą lokalizacją w pierwszej linii zabudowy nad samym morzem w Torremolinos. To jeden z najbardziej znanych hoteli w tym mieście, a swą sławę zawdzięcza przytulnej atmosferze i miłej obsłudze. La Carihuela, gdzie znajdują się jedne z najlepszych w okolicy restauracji serwujących ryby, jest zaledwie kilka kroków stąd. W ofercie obiektu znajdziesz duży wybór przeróżnych pokoi.