THE COSTA BRAVA

Wybrzeże Costa Brava znane jest pod tą nazwą od ponad stu lat, a to za sprawą swojego dzikiego krajobrazu (hiszp. bravo – dziki). Z regionu samotnych i skromnych wiosek rybackich zmieniło się w piękny, nowoczesny i dochodowy cel wakacyjnych wyjazdów. Stare i nowe, tradycja i nowoczesność spotykają się w tym miejscu o bogatej ofercie atrakcji sportowo-rekreacyjnych i kulturalno-rozrywkowych oraz popularnych plażach i pięknych zatoczkach, w którym wciąż jednak obecne są rybołówstwo i rolnictwo.

Zobacz PAKIETY/ATRAKCJE

Med Playa dysponuje trzema hotelami w dwóch spośród ulubionych miejsc turystów odwiedzających Costa Brava: Hotel Monterrey w Platja d'Aro oraz aparthotele Esmeraldas i San Eloy w Tossa de Mar. Każdy z nich jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania tajników tego nadmorskiego regionu o bogatej historii, a także idealnym miejscem do korzystania z dobrodziejstw słońca, morza, plaży, gastronomii i niezliczonych atrakcji.

Miejscowość Platja d’Aro, ze względu na korzystne położenie geograficzne nad samym morzem i w pobliżu głównych osi komunikacyjnych, jak również dużą liczbę działających tu sklepów i nocnych lokali oraz bogatą ofertę rozrywek i usług turystycznych, stanowi główną atrakcję regionu. Hotel Monterrey dzieli zaledwie kilka kroków od centrum miasta, a jednocześnie położony jest w odległości jedynie 70 od plaży.

Miasteczko Tossa de Mar wie, jak zachować równowagę między historią a teraźniejszością i jest dzisiaj nowoczesnym ośrodkiem turystycznym z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, która zapewnia odwiedzającym doskonałą obsługę w zakresie zakwaterowania i rozrywki. Tossa de Mar to nie tylko bogactwo przyrodnicze, lecz także zabytkowa starówka.

Plaże Costa Brava odznaczają się wspaniałą jakością wody. Inną charakterystyczną cechą tego wybrzeża są malownicze zatoczki i ukryte plaże, których klimat tworzy bujna roślinność porastająca urwiste zbocza wyrzeźbione przez morze. Niektóre z tych miejsc są dostępne jedynie od strony morza, a do innych można dotrzeć nadmorskimi drogami przecinającymi wybrzeże w kilku gminach Costa Brava.

 

Hotele w okolicy

Hotel Monterrey
dzisiaj wieczorem 109.65€

Hotel MonterreyPlatja d'Aro

Hotel Monterrey to nowoczesna i wygodna wakacyjna enklawa we wspaniałej miejscowości Platja D´Aro. Obiekt znajduje się w odległości zaledwie 75 metrów od plaży, dzięki czemu nasi goście mogą wypoczywać w spokojnej atmosferze hotelu i jego otoczenia.

Hotel Esmeraldas
dzisiaj wieczorem 102.00€

Hotel EsmeraldasTossa de Mar

Aparthotel Esmeraldas znajduje się w malowniczym miasteczku Tossa de Mar. Zaletą obiektu jest to, że oferuje swoim gościom apartamenty, dzięki czemu poza wszystkimi typowo hotelowymi wygodami mogą oni podczas wakacji cieszyć się swobodą i niezależnością, jakie daje możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków w wyposażonej w podstawowe sprzęty kuchni. Hotel jest usytuowany bardzo blisko plaży i centrum miasteczka. Goście zawsze są tutaj bardzo serdecznie przyjmowani.

Hotel San Eloy
dzisiaj wieczorem 95.20€

Hotel San EloyTossa de Mar

San Eloy zawsze tętni życiem i goście nigdy się tutaj nie nudzą. W tym położonym na peryferiach miasteczka Tossa de Mar rozległym obiekcie mają bowiem do dyspozycji trzy baseny, minipole golfowe i multisports area. Jest to więc bez wątpienia miejsce, w którym spędzicie niezapomniane rodzinne wakacje.

Szczególnie polecamy opcję All Inclusive, aby optymalnie wykorzystać wakacyjny budżet.

Pola Giverola
dzisiaj wieczorem 218.00€

Pola GiverolaTossa de Mar

Nestled in the hills above an idyllic bay in the heart of a nature reserve on the Costa Brava, this popular resort with its own funicular railway to the Giverola Beach offers a range of leisure and sporting activities.

There’s always lots going on at the Resort Giverola with entertainment programme to suit families and groups, indoor pool (low season) and two outdoor pools, one heated and one with water slide, childrens fun pool and play areas, tennis courts and a gym, together with large comfortable apartments, some with sea views, and direct access to the beach.